Concurenții admiși în Semifinală:

Jack Campbell (Marea Britanie)
Salih Can Gevrek (Turcia)
Nikolai Kuznetsov (Rusia)
Hoyel Lee (Coreea de Sud)
Adela Liculescu (România)
Yeon-Min Park (Coreea de Sud)
Chun Lam U (Hong Kong)
Marcin Wieczorek (Polonia)

Concurenții admiși în etapa a II-a:

Jack Campbell (Regatul Unit)
Salih Can Gevrek (Turcia)
Anna Grot (Rusia)
Kang Tae Kim (Coreea de Sud)
Nikolai Kuznetsov (Rusia)
Hoyel Lee (Coreea de Sud)
Adela Liculescu (România)
Yeon-Min Park (Coreea de Sud)
Djordje Radevski (Serbia)
George Todică (România)
Chun Lam U (Hong Kong)
Marcin Wieczorek (Polonia)
Feiyang Xu (China)

Lista concurenților din Etapa I:

Nume Țară
1 Igor Andreev Rusia
2 Giovanni Bertolazzi Italia
3 Marius Boldea România
4 Cadmiel Boțac România
5 Jack Campbell Regatul Unit
6 Soyeon Chang Coreea de Sud
7 Timothy Chiang Australia
8 Ludovica De Bernardo Italia
9 Marie François Belgia
10 Salih Can Gevrek Turcia
11 Anna Grot Rusia
12 Hee Jun Han Coreea de Sud
13 Rie Kibayashi Japonia
14 Yuto Kiguchi Japonia
15 SooJung Kim Coreea de Sud
16 Yedam KIM Coreea de Sud
17 Da Young Kim Coreea de Sud
18 Kang Tae KIM Coreea de Sud
19 Fumiya Koido Japonia
20 Natsumi Kuboyama Japonia
21 Polina Kulikova Rusia
22 Koki Kuroiwa Japonia
23 Nikolai Kuznetsov Rusia
24 Minsung Lee Coreea de Sud
25 Hoyel Lee Coreea de Sud
26 Anna Leyerer (Pavlova) Rusia
27 Adela Liculescu România
28 Yongqiu Liu China
29 Mihaela Manea România
30 Xuanyi Mao China
31 Voropciuc Maria Izabela România
32 Danilo Mascetti Italia
33 Ãlvaro Mur Spania
34 Antoniu Tiberiu Nagy România
35 Yeon-Min Park Coreea de Sud
36 Youngho Park Coreea de Sud
37 Maria Diana Petrache România
38 Djordje Radevski Serbia
39 Siyang Rao China
40 Mateusz Rettner Polonia
41 Anton Rosputko Letonia
42 Alexander Sonderegger Rusia
43 Minhyuk Song Coreea de Sud
44 Jonas Stark Germania
45 Lana Suran Suedia
46 George Todica România
47 Mikkel Torup Danemarca
48 ChunLam U Hong Kong
49 Vita Vukov Croația
50 Marcin Wieczorek Polonia
51 Jong Ho Won Coreea de Sud
52 Ka Jeng Wong Hong Kong
53 Feiyang Xu China
54 Yue Zhang Hong Kong
55 Karolina Zukova Estonia
Retrași
1 Nicolas Bourdoncle Franța
2 Ionut Diaconu România
3 Silviu Dumitrache România
4 Jodyline Gallavardin Franța
5 Simeon Goshev Bulgaria
6 Shun-Jung Hsu China
7 Atsushi Imada Japonia
8 Hanna Jang Coreea de Sud
9 Nadav Katan Israel
10 Taekyung Kim Coreea de Sud
11 Julian Jaeyoung Kim Coreea de Sud
12 Maxim Kinasov Rusia
13 Alena Klyavina Rusia
14 Seunghyun Lee  Germania
15 Dawen Li China
16 Wataru Mashimo Japonia
17 Aidan Mikdad Olanda
18 Tomohiko Mizutani Japonia
19 Nicon Mladin România
20 Bogdan Marian Nicola România
21 Yeontaek Oh Coreea de Sud
22 Jieun Park Coreea de Sud
23 Josquin Otal Franța
24 Sang Ah Park Coreea de Sud
25 Noah Simon SUA
26 Natalia Sokolovskaya Rusia
27 Drew Steanson Regatul Unit
28 Genki Takai Japonia
29 Iulia-Magdalena Toma România
30 Samson Tsoy Kazakhstan