Concurenții admiși în Semifinală:

Gennaro Cardaropoli (Italia)
Elvin Hoxha Ganiyev (Turcia/Azerbaidjan)
Jeewon Kim (Coreea de Sud)
Tassilo Probst (Germania)
Tomotaka Seki (Japonia)
Valentin Șerban (România)
Ayaka Uchio (Japonia)
Jaewon Wee (Coreea de Sud)

Concurenții admiși în etapa a II-a:

Hans Christian Aavik (Estonia)
Takamori Arai (Japonia)
Justina Auskelyte (Lituania)
Maria-Alexandra Bobeico (România)
Gennaro Cardaropoli (Italia)
Ho-Hsuan Feng (Taiwan)
Elvin Hoxha Ganiyev (Turcia/Azerbaidjan)
Nakyung Kang (Coreea de Sud)
Jeewon Kim (Coreea de Sud)
Karolina Nowotczyńska (Polonia)
Tassilo Probst (Germania)
Tomotaka Seki (Japonia)
Valentin Serban (România)
Alican Süner (Turcia)
Mayu Tokuda (Japonia)
Ayaka Uchio (Japonia)
Jaewon Wee (Coreea de Sud)

Lista concurenților din Etapa I:

Nume Țara
1 Hans Christian Aavik Estonia
2 Misako Akama Japonia
3 Aino Akiyama Japonia
4 Antoniu-Theodor Andreescu România
5 Takamori Arai Japonia
6 Emmanuel Bach Regatul Unit
7 Justina Auskelyte Lituania
8 Maria-Alexandra Bobeico România
9 Francesca Bonaita Italia
10 Gennaro Cardaropoli Italia
11 Anny Chen Taiwan
12 Matthew Chin Hong Kong
13 Mălina Ciobanu România
14 Bogdan Alexandru Costache România
15 Anastasia Dziadevych Ucraina
16 Ho-Hsuan Feng Taiwan
17 José Fraguas Spania
18 Clara Garde Franța
19 Kristina Georgieva Bulgaria
20 Maria Gîlicel România
21 Alexander Franco Goldberg Statele Unite ale Americii
22 Ria Honda Statele Unite ale Americii
23 Elvin Hoxha Ganiyev Turcia/Azerbaijan
24 Andrea Hughes Statele Unite ale Americii
25 Marios Ioannou Cipru
26 Mayuko Ishigami Japonia
27 Yoko Ishikura Japonia
28 Sarah Jégou Franța
29 Nakyung Kang Coreea de Sud
30 Jeewon Kim Coreea de Sud
31 Rachel Koblyakov Statele Unite ale Americii
32 Savvas Lagou Cipru
33 Younghyun Lee Coreea de Sud
34 Silei Li China
35 Sofia Manvati Italia
36 Seina Matsuoka Japonia
37 Naoko Nakajima Statele Unite ale Americii
38 Reina Nishikawa Japonia
39 Karolina Nowotczyńska Polonia
40 Sabin Laviniu Penea România
41 Ioan-Octavian Pirlea România
42 Tassilo Probst Germania
43 Remus Rîmbu România
44 Yeri Roh Statele Unite ale Americii
45 Tomotaka Seki Japonia
46 Valentin Serban România
47 Seonhye Song Coreea de Sud
48 Louisa Staples Regatul Unit
49 Kristina Sukhova Rusia
50 Alican Süner Turcia
51 Akihiro Takeda Japonia
52 Mayu Tokuda Japonia
53 Jung Tsai Canada
54 Ayaka Uchio Japonia
55 Brieuc Vourch Franța
56 Miyuko Wahr Germania
57 Jaewon Wee Coreea de Sud
58 Jiman Wee Coreea de Sud
59 Katherine Woo Statele Unite ale Americii
60 Pinhua Zeng China

 

Retrași

Name Țara
1 Aaron Chan Canada
2 Shih-Hsiang Chen Taiwan
3 Younkyung Choe Coreea de Sud
4 Wonbeen Chung Coreea de Sud
5 Lauren Conroy Statele Unite Ale Americii
6 Magdalena Geka Letonia
7 Eva-Maddalena Grossenbacher Elveția
8 SeMi Hong Coreea de Sud
9 Yookyung Kang Coreea de Sud
10 Gawon Kim Coreea de Sud
11 William Lee Statele Unite ale Americii
12 Charlie Lovell-Jones Regatul Unit
13 Hina Maeda Japonia
14 Iva Miletic Serbia
15 Nao Mizukoshi Japonia
16 Anthony Poon Regatul Unit
17 Hsin-Yu Shih Taiwan
18 Linda Suolahti Finlanda
19 Alexandra Switala Statele Unite ale Americii
20 Louise Wehr Franța