For full functionality of this page it is necessary to enable JavaScript. Here are the instructions how to enable JavaScript in your web browser Programul Pieței Festivalului - Transmisiuni ale concertelor de la Ateneu și Sala Palatului | George Enescu Festival

Loc de desfășurare

București
Secțiune

data

31 Aug 2019 - 22 Sep 2019

ora

08:00

Programul Pieței Festivalului – Transmisiuni ale concertelor de la Ateneu și Sala Palatului

Programul transmisiunilor din 31 august:

LA CETRA D’ORFEO „AY AMOR!” (transmisiune live Ateneul Român, 22.30)

 

Programul transmisiunilor din 1 septembrie:

DIANA DAMRAU soprană, XAVIER DE MAISTRE harpă (transmisiune live Ateneul Român, 16.30)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului, 18.30)

 

Programul transmisiunilor din 2 septembrie:

LA CETRA D’ORFEO „AY AMOR!” (înregistrare Ateneul Român, 10.00)

JOYCE DIDONATO mezzosoprană, DAVID ZOBEL pian (transmisiune live Ateneul Român, 17.00)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 19.10)

LONDON SYMPHONY ORCHESTRA (transmisiune live Sala Palatului, 20.00)

 

Programul transmisiunilor din 3 septembrie:

ORCHESTRA NAȚIONALĂ SIMFONICĂ A RADIODIFUZIUNII POLONEZE (transmisiune live Ateneul Român, 17.00)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 19.10)

LONDON SYMPHONY ORCHESTRA (transmisiune live Sala Palatului, 20.00)

 

Programul transmisiunilor din 4 septembrie:

LONDON SYMPHONY ORCHESTRA (înregistrare Sala Palatului, 10.00)

ORCHESTRA NAȚIONALĂ SIMFONICĂ A RADIODIFUZIUNII POLONEZE (transmisiune live Ateneul Român, 17.00)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 19.00)

 

Programul transmisiunilor din 5 septembrie:

ORCHESTRA SIMFONICĂ A RADIODIFUZIUNII DIN BERLIN (înregistrare Sala Palatului, 10.00)

ORCHESTRA DE CAMERĂ PELLÉAS (transmisiune live Ateneul Român, 16.30)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 18.30)

 

Programul transmisiunilor din 6 septembrie:

CAMERISTI DELLA SCALA (transmisiune live Ateneul Român, 16.30)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 18.30)

ORCHESTRA NAŢIONALĂ A FRANŢEI (transmisiune live Sala Palatului, 19.30)

 

Programul transmisiunilor din 7 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

JULIA FISCHER vioară HENRI BONAMY pian (transmisiune live Ateneul Român, 16.30)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 18.30)

ORCHESTRA NAŢIONALĂ A FRANŢEI (transmisiune live Sala Palatului, 19.30)

 

Programul transmisiunilor din 8 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

 

ORCHESTRA SIMFONICĂ A RADIODIFUZIUNII DIN VIENA ORF (transmisiune live Ateneul Român, 16.30)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 18.30)

CAPELA DE STAT DIN DRESDA (transmisiune live Sala Palatului, 19.30)

 

Programul transmisiunilor din 9 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

ALEXANDER KNIAZEV violoncel, PLAMENA MANGOVA pian (transmisiune live Ateneul Român, 17.00)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 19.10)

CAPELA DE STAT DIN DRESDA (transmisiune live Sala Palatului, 20.00)

Proiecție de film: Muzica Rănilor de Război (21.45-22.50)

 

Programul transmisiunilor din 10 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

CAPELA DE STAT DIN DRESDA (înregistrare Sala Palatului, 10.00)

ROLANDO VILLAZÓN tenor, CARRIE-ANN MATHESON pian (transmisiune live Ateneul Român, 17.00)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 19.10)

ORCHESTRA ROMÂNĂ DE TINERET (transmisiune live Sala Palatului, 20.00)

 

Programul transmisiunilor din 11 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

ORCHESTRA FILARMONICII DIN MONTE-CARLO (transmisiune live Ateneul Român, 17.00)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 19.00)

ORCHESTRA SIMFONICĂ ACADEMICĂ DE STAT „EVGENY SVETLANOV” DIN RUSIA (transmisiune live Sala Palatului, 20.00)

 

Programul transmisiunilor din 12 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

Program special ORCHESTRA FILARMONICII DIN MONTE-CARLO (transmisiune live Ateneul Român, 17.00)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 18.30)

ORCHESTRA SIMFONICĂ ACADEMICĂ DE STAT „EVGENY SVETLANOV” DIN RUSIA (transmisiune live Sala Palatului, 19.30)

 

Programul transmisiunilor din 13 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

KREMERATA BALTICĂ (transmisiune live Ateneul Român, 16.30)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 18.30)

ORCHESTRA FILARMONICII DIN OSLO (transmisiune live Sala Palatului, 19.30)

 

Programul transmisiunilor din 14 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

ORCHESTRA FILARMONICII REGALE DIN LIÈGE (transmisiune live Ateneul Român, 16.30)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 18.30)

ORCHESTRA FILARMONICII DIN OSLO (transmisiune live Sala Palatului, 19.30)

 

Programul transmisiunilor din 15 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

ORCHESTRA FILARMONICII REGALE DIN LIÈGE (transmisiune live Ateneul Român, 16.30)

ORCHESTRA NAȚIONALĂ A RADIODIFUZIUNII ROMÂNE & CORUL ACADEMIC RADIO (transmisiune live Sala Palatului, 19.30)

ORCHESTRA BAROCĂ DIN FREIBURG ȘI ZÜRCHER SING-AKADEMIE (transmisiune live Ateneul Român, 22.30)

 

Programul transmisiunilor din 16 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

MIDORI vioară, JEAN-YVES THIBAUDET pian (transmisiune live Ateneul Român, 17.00)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 19.00)

ORCHESTRA ȘI CORUL MAGGIO MUSICALE FIORENTINO (transmisiune live Sala Palatului, 20.00)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 21.40)

 

Programul transmisiunilor din 17 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

GERHARD OPPITZ pian (transmisiune live Ateneul Român, 17.00)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 19.00)

ORCHESTRA ȘI CORUL MAGGIO MUSICALE FIORENTINO (transmisiune live Sala Palatului, 20.00)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 21.50)

 

Programul transmisiunilor din 18 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

ORCHESTRA NAŢIONALĂ DIN LILLE (transmisiune live Ateneul Român, 17.00)

Recital special – Jean Francois Zygel (live scenă Piața Festivalului 19.15), proiect asociat Institutul Francez București

ORCHESTRA FILARMONICĂ DIN ST. PETERSBURG (transmisiune live Sala Palatului, 20.00)

 

Programul transmisiunilor din 19 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 18.10)

ORCHESTRA FILARMONICĂ DIN ST. PETERSBURG (transmisiune live Sala Palatului, 19.30)

Recital special – elevi ai liceelor de muzică din București (live scenă Piața Festivalului 21.10)

 

Programul transmisiunilor din 20 septembrie:

Repetitii ale elevilor de la liceele de muzică (15.30-16.30)

CAMERATA SALZBURG (transmisiune live Ateneul Român, 16.30)