For full functionality of this page it is necessary to enable JavaScript. Here are the instructions how to enable JavaScript in your web browser Rezultate preselecție | George Enescu Festival

Rezultate preselecție

Rezultate preselecție pian | Rezultate preselecție vioară

Rezultate preselecție violoncel:

1AlejandroOlórizSpania
2AlejandroVianaSpania
3AlexanderWarenbergOlanda
4AlexanderHershStatele Unite ale Americii
5AnastasiaFerulevaRusia
6AndrewByunCanada
7AnouchkaHackGermania
8Ariana KashefiMarea Britanie
9AyanoKamimuraJaponia
10ChaseParkStatele Unite ale Americii
11ConstantinBorodinRomania
12ConstantinMacherelElvetia
13DanielThorellSuedia
14DilshodNarzillaevUzbekistan
15Endre FerencStankowskyUngaria
16EricaPiccottiItalia
17FedorGrigorievRusia
18FlorianPonsFranta
19FlorianSchmidt-BarthaGermania
20FredLindenbergSuedia
21GianlucaPirisiItalia
22GiljaeLeeCoreea de Sud
23GuillaumeWangAustralia
24GunwooParkCoreea de Sud
25HaranMeltzerIsrael
26HayeonKangCoreea de Sud
27HayoungChoiCoreea de Sud
28HayoungLeeCoreea de Sud
29HorațiuLudușanRomania
30Hsing-HanTsaiTaiwan
31HyerinOhCoreea de Sud
32Ileana StefaniaWaldenmayerItalia
33IonStorojencoRomania
34JackBaileyAustralia
35JeongheonNamCoreea de Sud
36JohannesPrzygoddaGermania
37JohannesGrayStatele Unite ale Americii
38JosuaPetersenGermania
39JuliaWasmundGermania
40JulienSiinoCanada
41JunkoFujiiJaponia
42KeisukeMoritaJaponia
43KyungjunLeeCoreea de Sud
44LaticaAnićCroatia
45LauraMoinianGermania
46LéoGuiguenFranta
47MansurKadirovUzbekistan
48Marcel JohannesKitsEstonia
49MateuszKaminskiPolonia
50MaximeQuennessonFranta
51MinjinLeeCoreea de Sud
52NadjaStieglerAustria
53NepomukBraunGermania
54NoémieRaymond-FrisetCanada
55PaulHeymanBelgia
56RustemKhamidullinRusia
57Sandra LiedHagaNorvegia
58Sang JunYheeStatele Unite ale Americii
59SeoyoenMinCoreea de Sud
60ShizukaMitsuiJaponia
61StephanieHuangBelgia
62Su YoenYuCoreea de Sud
63TeodorRusuRomania
64ValentinaDubrovinaRusia
65XiaotangXuChina
66Yanyan LinChina
67Yeong-KwangLeeCoreea de Sud
68YoshikaMasudaJaponia
69YounaChoiCoreea de Sud
70YuItoJaponia

 

Câștigători ai WFIMC

1AntoninMussetFranta
2AtanasKrastevBulgaria
3DoraKokasUngaria
4JeremyGarbargFranta
5KimStanislasFranta
6MoMoChina
7Octavian AlinLupRomania
8SuhWoohyoungCoreea de Sud
9VashtiHunterMarea Britanie
10YibaiChenChina

 

 

Rezultate preselecție violoncel | Rezultate preselecție vioară

Rezultate preselecție pian:

 

 

1AleksandrKashpurinRusia
2AlexandraSikorskayaRusia
3AndreyStukalovRusia
4AnnaGrotRusia
5AntongZouGermania
6AntoninaSuhanovaLetonia
7Antoniu-TiberiuNagyRomania
8CadmielBotacRomania
9CatalinRaducanuRomania
10CristianSandrinRomania
11Da YoungKimCoreea de Sud
12DanielHormazabalSuedia
13DariaTudorRomania
14DaryaDadykinaUcraina
15DmitryBatalovRusia
16DmitrySinRusia
17DoyeonKimCoreea de Sud
18EdwardLeungMarea Britanie
19EugenioCatoneItalia
20FilipMichalakDanemarca
21GaramChoCoreea de Sud
22GeunsuShimCoreea de Sud
23Hee JunHanCoreea de Sud
24HuizhenJinChina
25IlyaRamlavRusia
26In-JuBangCoreea de Sud
27IuliaMarinRomania
28IvanBasicSerbia si Muntenegru
29JeongroParkCoreea de Sud
30JiheaParkCoreea de Sud
31JihyungYounCoreea de Sud
32JodylineGallavardinFranta
33Jung Eun SeverineKimCoreea de Sud
34KarenKuronumaJaponia
35KokiKuroiwaJaponia
36LauraChihaiaRomania
37Lucia MihyunAhnCoreea de Sud
38Ma ReginaMontesclarosMarea Britanie
39MadalinaDanilaRomania
40MaximilianKromerAustria
41MihaiDiaconescuRomania
42MihokoOshimaJaponia
43MinjaeKimCoreea de Sud
44MiyeonLeeCoreea de Sud
45NauLeeGermania
46PaulCartianuRomania
47PhilipSolomonickIsrael
48QianheGaoChina
49RyutaroSuzukiJaponia
50SaraLeeNoua Zeelanda
51Seong-HyeonLeemCoreea de Sud
52ShigetoshiEzawaJaponia
53StenUlloa CarlerSuedia
54TaekyungKimCoreea de Sud
55TimothyChiangAustralia
56ViacheslavRonzhinRusia
57VitaliGavroucRepublica Moldova
58WataruMashimoJaponia
59YeontaekOhCoreea de Sud
60YeoRangKimCoreea de Sud
61YurikaKimuraJaponia
62ZheniyWuChina

 

Câștigători ai WFIMC

1AlexanderPanfilovMarea Britanie
2AlexeiMelnikovRusia
3DariaParkhomenkoRusia
4DaumantsLiepinsLetonia
5EvanWongStatele Unite ale Americii
6FlorianMitreaRomania
7Hyo-EunParkCoreea de Sud
8HyukLeeCoreea de Sud
9JaeweonHuhCoreea de Sud
10Ji-HwanHongCoreea de Sud
11JiyoungKimCoreea de Sud
12KaterynaKhomiakovaUcraina
13LukaOkrosGeorgia
14MaoXuanyiChina
15MartinMalmgrenSuedia
16Mishka RushdieMomenMarea Britanie
17OxanaShevchenkoKazahstan
18SeomseungLeeCoreea de Sud
19YanicaHristovaBulgaria
20Yeon-MinParkCoreea de Sud

 

 

Rezultate preselecție violoncel | Rezultate preselectie pian

Rezultate preselectie vioară:

 

 

1Adam KochCristensenDanemarca
2AlexandraLomeikoMarea Britanie
3AliciaChoiStatele Unite ale Americii
4Angela JiyeBaeCoreea de Sud
5AnneBellaFranta
6AriannaDottoStatele Unite ale Americii
7BejaminHerzlAustria
8Bogdan AlexandruCostacheRomania
9BorisBlancoFranta
10CatherinaLeeAustralia
11CristianDe SaMarea Britanie
12DaryaVarlamovaBelarus
13DianaPoghosyanSpania
14ElenaTarosyanRusia
15Elias DavidMoncadoGermania
16ErkkiLoukoFinlanda
17FelicitasSchiffnerGermania
18FrancescaBonaitaItalia
19GalliaKastnerStatele Unite ale Americii
20GibboniGiuseppeItalia
21GunBaikCoreea de Sud
22HannaAsieievaUcraina
23HaramKimCoreea de Sud
24HarunaShinoyamaJaponia
25HayatoIshibashiJapoinia
26Ioana ElisabetaOlteanuRomania
27IvaNedevaBulgaria
28JanaOzolinaLetonia
29JinruZhangChina
30JiyoungKimCoreea de Sud
31JoSuminCoreea de Sud
32Jung MinChoiCoreea de Sud
33KarenKidoJaponia
34KarolDanisSlovacia
35KazuhitoYamaneJaponia
36KehanZhangChina
37Kwang Yeoung BrianChoiStatele Unite ale Americii
38Kyung AhOhCoreea de Sud
39LasmaTaiminaLetonia
40LaurenBennettNoua Zeelanda
41LiliaPocitariRepublica Moldova
42MalinaCiobanuRomania
43MariaKouznetsovaFranta
44MariaHaraJaponia
45MariaMaricaRomania
46MariaFloreaSpania
47MichiruMatsuyamaJaponia
48OleksandrPushkarenkoUcraina
49OrestSmovzhUcraina
50OukalinYinChina
51RaduRopotanRomania
52RyoKojimaJaponia
53SamuelStaplesMarea Britanie
54SaraEtelavuoriFinlanda
55SavitriGrierMarea Britanie
56SavvaZverevRusia
57ShinSakaiJaponia
58SongaoWuChina
59SonghaChoiCoreea de Sud
60SungmiParkCoreea de Sud
61UshaKapoorStatele Unite ale Americii
62VikramSedonaItalia
63WeiluZhangChina
64YaeRiCoreea de Sud
65YeoungjooLeeCoreea de Sud
66YeriRohCoreea de Sud
67YounghyunLeeGermania
68YuiYuharaJaponia
69YukikoUnoJaponia
70ZornitsaIlarionovaBulgaria

 

Câștigători ai WFIMC

1AlexandraTirsuRomania
2AlicanSunerTurcia
3BenjaminMarquise GilmoreOlanda
4EimiWakuiJaponia
5EllySuhStatele Unite ale Americii
6Jee WonKimCoreea de Sud
7Kyung JiMinCoreea de Sud
8PabloMartin AcevedoSpania
9PaulaSumaneLetonia
10UnaStanicCroatia