For full functionality of this page it is necessary to enable JavaScript. Here are the instructions how to enable JavaScript in your web browser Rezultate preselecție | George Enescu Festival

Rezultate preselecție

Rezultate preselecție pian | Rezultate preselecție vioară

Rezultate preselecție violoncel:

1 Alejandro Olóriz Spania
2 Alejandro Viana Spania
3 Alexander Warenberg Olanda
4 Alexander Hersh Statele Unite ale Americii
5 Anastasia Feruleva Rusia
6 Andrew Byun Canada
7 Anouchka Hack Germania
8 Ariana  Kashefi Marea Britanie
9 Ayano Kamimura Japonia
10 Chase Park Statele Unite ale Americii
11 Constantin Borodin Romania
12 Constantin Macherel Elvetia
13 Daniel Thorell Suedia
14 Dilshod Narzillaev Uzbekistan
15 Endre Ferenc Stankowsky Ungaria
16 Erica Piccotti Italia
17 Fedor Grigoriev Rusia
18 Florian Pons Franta
19 Florian Schmidt-Bartha Germania
20 Fred Lindenberg Suedia
21 Gianluca Pirisi Italia
22 Giljae Lee Coreea de Sud
23 Guillaume Wang Australia
24 Gunwoo Park Coreea de Sud
25 Haran Meltzer Israel
26 Hayeon Kang Coreea de Sud
27 Hayoung Choi Coreea de Sud
28 Hayoung Lee Coreea de Sud
29 Horațiu Ludușan Romania
30 Hsing-Han Tsai Taiwan
31 Hyerin Oh Coreea de Sud
32 Ileana Stefania Waldenmayer Italia
33 Ion Storojenco Romania
34 Jack Bailey Australia
35 Jeongheon Nam Coreea de Sud
36 Johannes Przygodda Germania
37 Johannes Gray Statele Unite ale Americii
38 Josua Petersen Germania
39 Julia Wasmund Germania
40 Julien Siino Canada
41 Junko Fujii Japonia
42 Keisuke Morita Japonia
43 Kyungjun Lee Coreea de Sud
44 Latica Anić Croatia
45 Laura Moinian Germania
46 Léo Guiguen Franta
47 Mansur Kadirov Uzbekistan
48 Marcel Johannes Kits Estonia
49 Mateusz Kaminski Polonia
50 Maxime Quennesson Franta
51 Minjin Lee Coreea de Sud
52 Nadja Stiegler Austria
53 Nepomuk Braun Germania
54 Noémie Raymond-Friset Canada
55 Paul Heyman Belgia
56 Rustem Khamidullin Rusia
57 Sandra Lied Haga Norvegia
58 Sang Jun Yhee Statele Unite ale Americii
59 Seoyoen Min Coreea de Sud
60 Shizuka Mitsui Japonia
61 Stephanie Huang Belgia
62 Su Yoen Yu Coreea de Sud
63 Teodor Rusu Romania
64 Valentina Dubrovina Rusia
65 Xiaotang Xu China
66 Yanyan  Lin China
67 Yeong-Kwang Lee Coreea de Sud
68 Yoshika Masuda Japonia
69 Youna Choi Coreea de Sud
70 Yu Ito Japonia

 

Câștigători ai WFIMC

1 Antonin Musset Franta
2 Atanas Krastev Bulgaria
3 Dora Kokas Ungaria
4 Jeremy Garbarg Franta
5 Kim Stanislas Franta
6 Mo Mo China
7 Octavian Alin Lup Romania
8 Suh Woohyoung Coreea de Sud
9 Vashti Hunter Marea Britanie
10 Yibai Chen China

 

 

Rezultate preselecție violoncel | Rezultate preselecție vioară

Rezultate preselecție pian:

 

 

1 Aleksandr Kashpurin Rusia
2 Alexandra Sikorskaya Rusia
3 Andrey Stukalov Rusia
4 Anna Grot Rusia
5 Antong Zou Germania
6 Antonina Suhanova Letonia
7 Antoniu-Tiberiu Nagy Romania
8 Cadmiel Botac Romania
9 Catalin Raducanu Romania
10 Cristian Sandrin Romania
11 Da Young Kim Coreea de Sud
12 Daniel Hormazabal Suedia
13 Daria Tudor Romania
14 Darya Dadykina Ucraina
15 Dmitry Batalov Rusia
16 Dmitry Sin Rusia
17 Doyeon Kim Coreea de Sud
18 Edward Leung Marea Britanie
19 Eugenio Catone Italia
20 Filip Michalak Danemarca
21 Garam Cho Coreea de Sud
22 Geunsu Shim Coreea de Sud
23 Hee Jun Han Coreea de Sud
24 Huizhen Jin China
25 Ilya Ramlav Rusia
26 In-Ju Bang Coreea de Sud
27 Iulia Marin Romania
28 Ivan Basic Serbia si Muntenegru
29 Jeongro Park Coreea de Sud
30 Jihea Park Coreea de Sud
31 Jihyung Youn Coreea de Sud
32 Jodyline Gallavardin Franta
33 Jung Eun Severine Kim Coreea de Sud
34 Karen Kuronuma Japonia
35 Koki Kuroiwa Japonia
36 Laura Chihaia Romania
37 Lucia Mihyun Ahn Coreea de Sud
38 Ma Regina Montesclaros Marea Britanie
39 Madalina Danila Romania
40 Maximilian Kromer Austria
41 Mihai Diaconescu Romania
42 Mihoko Oshima Japonia
43 Minjae Kim Coreea de Sud
44 Miyeon Lee Coreea de Sud
45 Nau Lee Germania
46 Paul Cartianu Romania
47 Philip Solomonick Israel
48 Qianhe Gao China
49 Ryutaro Suzuki Japonia
50 Sara Lee Noua Zeelanda
51 Seong-Hyeon Leem Coreea de Sud
52 Shigetoshi Ezawa Japonia
53 Sten Ulloa Carler Suedia
54 Taekyung Kim Coreea de Sud
55 Timothy Chiang Australia
56 Viacheslav Ronzhin Rusia
57 Vitali Gavrouc Republica Moldova
58 Wataru Mashimo Japonia
59 Yeontaek Oh Coreea de Sud
60 YeoRang Kim Coreea de Sud
61 Yurika Kimura Japonia
62 Zheniy Wu China

 

Câștigători ai WFIMC

1 Alexander Panfilov Marea Britanie
2 Alexei Melnikov Rusia
3 Daria Parkhomenko Rusia
4 Daumants Liepins Letonia
5 Evan Wong Statele Unite ale Americii
6 Florian Mitrea Romania
7 Hyo-Eun Park Coreea de Sud
8 Hyuk Lee Coreea de Sud
9 Jaeweon Huh Coreea de Sud
10 Ji-Hwan Hong Coreea de Sud
11 Jiyoung Kim Coreea de Sud
12 Kateryna Khomiakova Ucraina
13 Luka Okros Georgia
14 Mao Xuanyi China
15 Martin Malmgren Suedia
16 Mishka Rushdie Momen Marea Britanie
17 Oxana Shevchenko Kazahstan
18 Seomseung Lee Coreea de Sud
19 Yanica Hristova Bulgaria
20 Yeon-Min Park Coreea de Sud

 

 

Rezultate preselecție violoncel | Rezultate preselectie pian

Rezultate preselectie vioară:

 

 

1 Adam Koch Cristensen Danemarca
2 Alexandra Lomeiko Marea Britanie
3 Alicia Choi Statele Unite ale Americii
4 Angela Jiye Bae Coreea de Sud
5 Anne Bella Franta
6 Arianna Dotto Statele Unite ale Americii
7 Bejamin Herzl Austria
8 Bogdan Alexandru Costache Romania
9 Boris Blanco Franta
10 Catherina Lee Australia
11 Cristian De Sa Marea Britanie
12 Darya Varlamova Belarus
13 Diana Poghosyan Spania
14 Elena Tarosyan Rusia
15 Elias David Moncado Germania
16 Erkki Louko Finlanda
17 Felicitas Schiffner Germania
18 Francesca Bonaita Italia
19 Gallia Kastner Statele Unite ale Americii
20 Gibboni Giuseppe Italia
21 Gun Baik Coreea de Sud
22 Hanna Asieieva Ucraina
23 Haram Kim Coreea de Sud
24 Haruna Shinoyama Japonia
25 Hayato Ishibashi Japoinia
26 Ioana Elisabeta Olteanu Romania
27 Iva Nedeva Bulgaria
28 Jana Ozolina Letonia
29 Jinru Zhang China
30 Jiyoung Kim Coreea de Sud
31 Jo Sumin Coreea de Sud
32 Jung Min Choi Coreea de Sud
33 Karen Kido Japonia
34 Karol Danis Slovacia
35 Kazuhito Yamane Japonia
36 Kehan Zhang China
37 Kwang Yeoung Brian Choi Statele Unite ale Americii
38 Kyung Ah Oh Coreea de Sud
39 Lasma Taimina Letonia
40 Lauren Bennett Noua Zeelanda
41 Lilia Pocitari Republica Moldova
42 Malina Ciobanu Romania
43 Maria Kouznetsova Franta
44 Maria Hara Japonia
45 Maria Marica Romania
46 Maria Florea Spania
47 Michiru Matsuyama Japonia
48 Oleksandr Pushkarenko Ucraina
49 Orest Smovzh Ucraina
50 Oukalin Yin China
51 Radu Ropotan Romania
52 Ryo Kojima Japonia
53 Samuel Staples Marea Britanie
54 Sara Etelavuori Finlanda
55 Savitri Grier Marea Britanie
56 Savva Zverev Rusia
57 Shin Sakai Japonia
58 Songao Wu China
59 Songha Choi Coreea de Sud
60 Sungmi Park Coreea de Sud
61 Usha Kapoor Statele Unite ale Americii
62 Vikram Sedona Italia
63 Weilu Zhang China
64 Yae Ri Coreea de Sud
65 Yeoungjoo Lee Coreea de Sud
66 Yeri Roh Coreea de Sud
67 Younghyun Lee Germania
68 Yui Yuhara Japonia
69 Yukiko Uno Japonia
70 Zornitsa Ilarionova Bulgaria

 

Câștigători ai WFIMC

1 Alexandra Tirsu Romania
2 Alican Suner Turcia
3 Benjamin Marquise Gilmore Olanda
4 Eimi Wakui Japonia
5 Elly Suh Statele Unite ale Americii
6 Jee Won Kim Coreea de Sud
7 Kyung Ji Min Coreea de Sud
8 Pablo Martin Acevedo Spania
9 Paula Sumane Letonia
10 Una Stanic Croatia