For full functionality of this page it is necessary to enable JavaScript. Here are the instructions how to enable JavaScript in your web browser Tinerii muzicieni de la Secțiunea Violoncel evoluează de mâine în etapa I a Concursului Enescu 2018 | George Enescu Festival

Tinerii muzicieni de la Secțiunea Violoncel evoluează de mâine în etapa I a Concursului Enescu 2018

Tinerii violonceliști vor susține recitaluri în Etapa I a Concursului, Secțiunea Violoncel, începând de duminică, 2 septembrie, la Universitatea Națională de Muzică din București.

Accesul publicului la Etapa I a Concursului Enescu este liber. 

Ordinea intrării în concurs a fost stabilită prin tragere la sorți.

Tinerii violonceliști vor evolua în decursul a trei zile, astfel:

Duminică, 2 septembrie

9.00 –  Léo Guiguen

9.25 – Yanyan Lin

9.50 – Seoyoen Min

10.15 – Stanislas Kim

10.40 – Ileana Stefania Waldenmayer

11.05 – Antonin Musset

11.30 – Pauză

11.45 – Mo Mo

12.10 – Giljae Lee

12.35 – Sang Yhee

13.00 – Ayano Kamimura

13.25 – Ariana Kashefi

13.50 – Alejandro Olóriz Soria

14.15 – Lunch break

16.15 – KyungJun Lee

16.40 – Sandra Lied Haga

17.05 – Keisuke Morita

17.30 – Pauză

17.45 – Su Yeon Yu

18.10 – Valentina Dubrovina

18.35 – Octavian Alin Lup

19.00 – Final

Luni, 3 septembrie

9.00 – Teodor Rusu

9.25 – Jeongheon Nam

9.50 – Fedor Grigoriev

10.15 – Laura Moinian

10.40 – Mansur Kadirov

11.05 – Julien Siino

11.30 – Pauză

11.45 – Youna Choi

12.10 – Gianluca Pirisi

12.35 – Anastasia Feruleva

13.00 – Jack Bailey

13.25 – Atanas Krastev

13.50 – Florian Pons

14.15 – Lunch break

16.15 – Hsing – Han Tsai

16.40 – Florian Schmidt – Bartha

17.05 – Anouchka Hack

17.30 – Constantin Borodin

17.55 – Pauză

18.10 – Shizuka Mitsui

18.35 – Yibai Chen

19.00 – Dora Kokas

19.25 – Final

Marți, 4 septembrie

9.00 – Guillaume Wang

9.25 – Ion Storojenco

9.50 – Endre Stankowsky

10.15 – Johannes Gray

10.40 – Nadja Stiegler

11.05 – Junko Fujii

11.30 – Pauză

11.45 – Suh Woohyoung

12.10 – Chase Park

12.35 – Haran Meltzer

13.00 – Constantin Macherel

13.25 – Erica Piccotti

13.50 – Julia Wasmund

14.15 – Lunch break

16.15 – Marcel Johannes Kits

16.40 – Johannes Przygodda

17.05 – Yoshika Masuda

17.30 – Hayoung Lee

17.55 – Final

 

La finalul Etapei I, juriul de specialitate al Secțiunii Violoncel a Concursului Enescu 2018 va anunța tinerii violonceliști selectați pentru a intra în Etapa a II-a a Concursului.