For full functionality of this page it is necessary to enable JavaScript. Here are the instructions how to enable JavaScript in your web browser Tinerii muzicieni de la Secțiunea Pian evoluează de mâine în Etapa I a Concursului Enescu 2018 | George Enescu Festival

Tinerii muzicieni de la Secțiunea Pian evoluează de mâine în Etapa I a Concursului Enescu 2018

Tinerii pianiști vor susține recitaluri în Etapa I a Concursului, Secțiunea Pian, începând de vineri, 14 septembrie și până pe 16 septembrie, la Universitatea Națională de Muzică din București. Accesul publicului la Etapa I a Concursului Enescu este liber. 

***

Ordinea intrării în concurs a fost stabilită prin tragere la sorți.

Tinerii pianiști vor evolua în decursul a trei zile, astfel:

Vineri, 14 septembrie:

09:00 – Sten Ulloa Carler

09:25 – Evan Wong

09:50 – Koki Kuroiwa

10:15 – Viacheslav Ronzhin

10:40 Pauză

10:55 – Geunsu Shim

11:20 – Paul Cartianu

11:45 – Da Young Kim   

12:10 Pauză

12:25 – Mădălina Dănilă

12:50 – Garam Cho

13:15 – Dmitry Sin

13:40 Pauză de prânz

16:30 – Anna Grot

16:55 – Ma Regina Montesclaros

17:20 – Daria Tudor

17:45 Pauză

18:00 – Nau Lee

18:25 – Kateryna Khomiakova

18:50 – Alexander Panfilov

19:15 – Final

Sâmbătă, 15 septembrie:

09:00 – Cătălin Răducanu

09:25 – Antoniu-Tiberiu Nagy

09:50 – Xuanyi Mao

10:15 – Darya Dadykina

10:40 Pauză

10:55 – Oxana Shevchenko

11:20 – Yeon-Min Park

11:45 – Ji-Hwan Hong

12:10 Pauză

12:25 – Cristian Sandrin

12:50 – YeoRang Kim

13:15 – Jihyung Youn

13:40 Pauză de prânz

16:30 – Cadmiel Botac

16:55 – Ivan Basic

17:20 – Iulia Marin

17:45 Pauză

18:00 – In-Ju Bang         

18:25 – Daniel Hormazabal

18:50 – Mihoko Oshima

19:15 Final

 

Duminică, 16 septembrie:

09:00 – Florian Mitrea

09:25 – Daria Parkhomenko

09:50 – Vitali Gavrouc

10:15 Pauză

10:50  – Timothy Chiang

11:15 – Jiyoung Kim

11:40 – Zheniy Wu

12:15 Pauză

12:30 – Ryutaro Suzuki

12:55 – Daumants Liepins

13:20 – Wataru Mashimo

13:45 Pauză de prânz

16:30 – Aleksandr Kashpurin

16:55 – Antong Zou

17:20 – Jeongro Park

17:45 Pauză

18:00 – Miyeon Lee

18:25 – Ilya Ramlav

18:50 Final

 

La finalul Etapei I, juriul de specialitate al Secțiunii Pian a Concursului Enescu 2018 va anunța tinerii pianiști selectați pentru a intra în Etapa a II-a a Concursului.