For full functionality of this page it is necessary to enable JavaScript. Here are the instructions how to enable JavaScript in your web browser Tinerii muzicieni de la Secțiunea Vioară evoluează de mâine în Etapa I a Concursului Enescu 2018 | George Enescu Festival

Tinerii muzicieni de la Secțiunea Vioară evoluează de mâine în Etapa I a Concursului Enescu 2018

Tinerii violoniști vor susține recitaluri în Etapa I a Concursului, Secțiunea Vioară, începând de sâmbătă, 8 septembrie și până pe 10 septembrie, la Universitatea Națională de Muzică din București. Accesul publicului la Etapa I a Concursului Enescu este liber. 

***

Ordinea intrării în concurs a fost stabilită prin tragere la sorți.

Tinerii violoniști vor evolua în decursul a trei zile, astfel:

Sâmbătă, 8 septembrie

9:00 –  Iva Nedeva

9:30 – Adam Koch Christensen

10:00 – Lasma Taimina

10:30 – Zornitsa Ilarionova

11:00 – Oukalin Yin

11:30 – Pauză

11:45 – Benjamin Herzl

12:15 – Ioana Olteanu

12:45 – Alican Suner

13:15 – Paula Sumane

13:45 – Pauză de masă

16:15 – Karol Danis

16:45 – Erkkl Louko

17:15 – Kyung Ah Oh

17:45 – Radu Ropotan

18:15 – Pauză

18:30 – Elias David Moncado

19:00 – Una Stanic

19:30 – Boris Blanco

20:00 – Anne Bella

20:30 – Final

Duminică, 9 septembrie

9:00 –  Catherina Lee

9:30 – Haruna Shinoyama

10:00 – Haram Kim

10:30 – Vikram Sedona

11:00 – Gallia Kastner

11:30 – Pauză

11:45 – Diana Poghosyan

12:15 – Weilu Zhang

12:45 – Maria Marica

13:15 – Yukiko Uno

13:45 – Pauză de masă

16:15 – Jinru Zhang

16:45 – Kazuhito Yamane

17:15 – Lilia Pocitari

17:45 – Gibboni Giuseppe

18:15 – Pauză

18:30 – Yeri Roh

19:00 – Oleksandr Pushkarenko

19:30 – Cristian De Sa

20:00 – Francesca Bonaita

20:30 – Final

Luni, 10 septembrie

9:00 –  Savva Zverev

9:30 – Hayato Ishibashi

10:00 – Orest Smovzh

10:30 – Ciobanu Mălina

11:00 – Ryo Kojima

11:30 – Pauză

11:45 – Maria Hara

12:15 – Kwan Yeung 

12:45 – Alicia Choi

13:15 – Songao Wu

13:45 – Angela Jiye Bae

14:15 – Pauză de masă

16:15 – Felicitas Schiffner

16:45 – Alexandra Lomeiko

17:15 – Alexandra Tirsu

17:45 – Hanna Asieieva

18:15 – Final

 

La finalul Etapei I, juriul de specialitate al Secțiunii Vioară a Concursului Enescu 2018 va anunța tinerii violoniști selectați pentru a intra în Etapa a II-a a Concursului.