For full functionality of this page it is necessary to enable JavaScript. Here are the instructions how to enable JavaScript in your web browser Program – George Enescu Festival

2021 august

  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
  • No event
-
28 aug.

ORCHESTRA FILARMONICII GEORGE ENESCU

sâmbătă | Sala Palatului
29 aug.

ORCHESTRA NAŢIONALĂ DE CAMERĂ A REPUBLICII MOLDOVA

duminică | Sala Auditorium
29 aug.

SINFONIA OF LONDON

duminică | Ateneul Român
29 aug.

LONDON SYMPHONY ORCHESTRA

duminică | Sala Palatului
30 aug.

FILARMONICA MĂRII BALTICE

luni | Ateneul Român
30 aug.

LONDON SYMPHONY ORCHESTRA

luni | Sala Palatului
31 aug.

FILARMONICA MĂRII BALTICE

marți | Ateneul Român
31 aug.

ORCHESTRA SIMFONICĂ A RADIODIFUZIUNII DIN BERLIN

marți | Sala Palatului
01 sept.

Recital MARIA JOÃO PIRES

miercuri | Filarmonica de Stat Transilvania din Cluj-Napoca
01 sept.

ORCHESTRA DE CAMERĂ DIN LAUSANNE

miercuri | Ateneul Român
01 sept.

ORCHESTRA SIMFONICĂ A RADIODIFUZIUNII DIN BERLIN

miercuri | Sala Palatului
02 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII TRANSILVANIA DIN CLUJ-NAPOCA

joi | Filarmonica de Stat Transilvania din Cluj-Napoca
02 sept.

ORCHESTRA DE CAMERĂ DIN LAUSANNE

joi | Ateneul Român
02 sept.

ORCHESTRA TEATRULUI SCALA

joi | Sala Palatului
03 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII MIHAIL JORA DIN BACĂU

vineri | Filarmonica Mihail Jora Bacău
03 sept.

CAMERATA REGALĂ

vineri | Ateneul Român
03 sept.

CONCERT REGAL

vineri | Sala Radio
03 sept.

ORCHESTRA TEATRULUI SCALA

vineri | Sala Palatului
04 sept.

CVARTETUL DANEL & LISE DE LA SALLE

sâmbătă | Sala Auditorium
04 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII TRANSILVANIA DIN CLUJ-NAPOCA

sâmbătă | Sala Radio
04 sept.

ORCHESTRA DE STAT DIN ATENA

sâmbătă | Ateneul Român
04 sept.

PHILHARMONIA LONDON

sâmbătă | Sala Palatului
05 sept.

CAMERATA REGALĂ

duminică | Filarmonica de Stat Sibiu, Sala Thalia
05 sept.

CVARTETUL FINE ARTS

duminică | Sala Auditorium
05 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII MIHAIL JORA DIN BACĂU

duminică | Sala Radio
05 sept.

LONDON MOZART PLAYERS

duminică | Ateneul Român
05 sept.

PHILHARMONIA LONDON

duminică | Sala Palatului
06 sept.

CVARTETUL FINE ARTS

luni | Filarmonica de Stat Transilvania din Cluj-Napoca
06 sept.

ORCHESTRA DE CAMERĂ DIN BASEL

luni | Ateneul Român
06 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII DIN MÜNCHEN

luni | Sala Palatului
07 sept.

ACADEMY OF ST MARTIN IN THE FIELDS

marți | Ateneul Român
07 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII DIN MÜNCHEN

marți | Sala Palatului
08 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII REGALE DIN LONDRA

miercuri | Ateneul Român
08 sept.

ORCHESTRA FILARMONICĂ DIN LONDRA

miercuri | Sala Palatului
09 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII REGALE DIN LONDRA

joi | Ateneul Român
09 sept.

ORCHESTRA FILARMONICĂ DIN LONDRA

joi | Sala Palatului
10 sept.

CYPRIEN KATSARIS și MANUEL FISCHER-DIESKAU

vineri | Filarmonica de Stat Transilvania din Cluj-Napoca
10 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII MOLDOVA DIN IAȘI

vineri | Filarmonica de Stat Moldova
10 sept.

ENSEMBLE L’ARPEGGIATA

vineri | Ateneul Român
10 sept.

ORCHESTRA ȘI CORUL FILARMONICII GEORGE ENESCU

vineri | Sala Palatului
11 sept.

CLARA HASKIL TRIO

sâmbătă | Sala Auditorium
11 sept.

MÜNCHENER BACH-ORCHESTER UND CHOR  

sâmbătă | Ateneul Român
11 sept.

ORCHESTRA FILARMONICĂ DIN ISRAEL

sâmbătă | Sala Palatului
12 sept.

Recital GIL SHAHAM

duminică | Filarmonica de Stat Sibiu, Sala Thalia
12 sept.

CYPRIEN KATSARIS & MANUEL FISCHER-DIESKAU

duminică | Sala Auditorium
12 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII MOLDOVA DIN IAȘI

duminică | Sala Radio
12 sept.

ORCHESTRA DE CAMERĂ A FILARMONICII GERMANE DIN BREMEN

duminică | Ateneul Român
12 sept.

ORCHESTRA FILARMONICĂ DIN ISRAEL

duminică | Sala Palatului
13 sept.

ORCHESTRA DE CAMERĂ A FILARMONICII GERMANE DIN BREMEN

luni | Ateneul Român
13 sept.

ORCHESTRA NAȚIONALĂ A FRANȚEI

luni | Sala Palatului
14 sept.

ORCHESTRA DE CAMERĂ MAHLER

marți | Filarmonica de Stat Sibiu, Sala Thalia
14 sept.

Recital JOYCE DIDONATO and Ensemble

marți | Ateneul Român
14 sept.

ORCHESTRA NAȚIONALĂ A FRANȚEI

marți | Sala Palatului
15 sept.

CONFLUENȚE ROMÂNO – LUSITANE

miercuri | Casa da Música
15 sept.

ORCHESTRA DE CAMERĂ MAHLER

miercuri | Ateneul Român
15 sept.

ORCHESTRA NAȚIONALĂ RADIO

miercuri | Sala Palatului
16 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII DE STAT DIN SIBIU

joi | Filarmonica de Stat Sibiu, Sala Thalia
16 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII PAUL CONSTANTINESCU DIN PLOIEȘTI

joi | Ploiești
16 sept.

ORCHESTRA DE CAMERĂ DIN VIENA

joi | Ateneul Român
16 sept.

LES DISSONANCES

joi | Sala Palatului
17 sept.

Recital MAXIM VENGEROV & POLINA OSETINSKAYA

vineri | Ateneul Român
17 sept.

ORCHESTRA ȘI CORUL OPEREI NAȚIONALE BUCUREȘTI

vineri | Opera Națională
17 sept.

LES DISSONANCES

vineri | Sala Palatului
18 sept.

Recital ROBERT POWELL și LIZA GODDARD

sâmbătă | Urmează să fie anunțat
18 sept.

Recital SINA KLOKE

sâmbătă | Sala Auditorium
18 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII DE STAT DIN SIBIU

sâmbătă | Sala Radio
18 sept.

ORCHESTRA DE CAMERĂ RADIO

sâmbătă | Ateneul Român
18 sept.

ORCHESTRA TONHALLE DIN ZÜRICH

sâmbătă | Sala Palatului
19 sept.

Recital NORBERT ANGER & SINA KLOKE

duminică | Sala Auditorium
19 sept.

ORCHESTRA SIMFONICĂ BUCUREȘTI

duminică | Sala Radio
19 sept.

LA CETRA BAROCKORCHESTER BASEL

duminică | Ateneul Român
19 sept.

ORCHESTRA TONHALLE DIN ZÜRICH

duminică | Sala Palatului
20 sept.

Membri ai Filarmonicii din Berlin (și invitații lor)

luni | Ateneul Român
21 sept.

EAST-WEST CHAMBER ORCHESTRA

marți | Ateneul Român
21 sept.

ORCHESTRA SIMFONICĂ A RADIODIFUZIUNII UNGARE

marți | Sala Palatului
22 sept.

Recital SONYA YONCHEVA & MALCOLM MARTINEAU

miercuri | Ateneul Român
22 sept.

ORCHESTRA ROMÂNĂ DE TINERET

miercuri | Sala Palatului
23 sept.

ORCHESTRA FILARMONICII GEORGE ENESCU

joi | Ateneul Român
23 sept.

ORCHESTRA ACADEMIEI NAȚIONALE SANTA CECILIA DIN ROMA

joi | Sala Palatului
24 sept.

ORCHESTRA, CORUL ȘI BALETUL TEATRULUI NAȚIONAL DE OPERETĂ ȘI MUSICAL ION DACIAN

vineri | Teatrul Național de Operetă și Musical Ion Dacian
24 sept.

ORCHESTRA NAȚIONALĂ RADIO

vineri | Ateneul Român
25 sept.

ORCHESTRA CONTROCORRENTE

sâmbătă | Sala Auditorium
25 sept.

ORCHESTRA DE CAMERĂ DOGMA

sâmbătă | Sala Radio
25 sept.

PROIECTUL ENESCU

sâmbătă | Ateneul Român
25 sept.

ORCHESTRA REGALĂ CONCERTGEBOUW DIN AMSTERDAM

sâmbătă | Sala Palatului
26 sept.

LES ARTS FLORISSANTS

duminică | Ateneul Român
No event found!
-